Těsnící materiály

Pokud je potřeba těsnit: jednosložkové polyuretanové pěny značky CeraPUR®

Těsnící materiály značky CeraPUR ® jsou bezrozpouštědlové a velmi rychle vytvrzující jednosložkové elastomery.
Napěňují se čistě mechanicky, zpracovávají se při pokojové teplotě a pokojové atmosféře a zajišťují tak efektivní, ekologicky nezávadné a procesně spolehlivé nanášení pěnových těsnění – bez známých nepříznivých podmínek, jako jsou doby zpracovatelnosti, oplachování, zkušební záběry nebo hledání správného poměru míchání. Při pěnění vznikají v surovině plynové póry – buňky PUR pěny. Čím vyšší je podíl uzavřených buněk, tím méně vlhkosti může proniknout. Díky čistě fyzikálnímu procesu pěnění a chytré kombinaci surovin se pěnové kuličky CeraPUR ® většinou projeví po vytvrzení uzavřené buněčné struktury s vynikající odolností proti hydrolýze.

CeraPUR ® je navíc extrémně odolný proti roztržení. Rozhodující výhoda nejen při instalaci, ale také z hlediska těsnosti. CeraPUR ® nabízíme v různých provedeních, stupních měkkosti a barvách na míru pro ochranu před vlhkostí a nečistotami nebo pro tlumení hluku. V naší laboratorní a aplikační technice neustále pracujeme na dalším zlepšování a vyvíjíme individuální speciální řešení pro speciální požadavky. Vždy v centru pozornosti: certifikovaná kvalita, ekologická kompatibilita a bezpečnost práce. Promluvte si s našimi specialisty a obdržíte perfektní těsnicí materiál pro vaše výzvy.

Nejdůležitější výhody na první pohled

  • Mechanický proces pěnění bez doby zpracovatelnosti, oplachování nebo zkušebních výstřiků
  • Struktura převážně uzavřených buněk: extrémní těsnost
  • Vynikající odolnost proti hydrolýze
  • Velmi dobrá odolnost
  • Extrémní odolnost proti roztržení
  • Rychlé vytvrzení – lze dosáhnout cyklů kratších než 2 sekundy

Uzavřené buňky

Při pěnění vznikají v surovině plynové póry – buňky PUR pěny. Čím vyšší je podíl uzavřených buněk, tím méně vlhkosti může proniknout. Čistě fyzikální proces pěnění materiálů CeraPUR® vede k převážně uzavřeným pěnovým buňkám. Tato vynikající vlastnost vede k nízké absorpci vody.

pevnost_v_roztrzeni

Pevnost v roztržení

V praxi se při instalaci často poškodí měkká pěnová hmota. Čím je PUR pěna odolnější proti roztržení, tím méně k takovému poškození dochází. Inovativní výrobní proces pro základní polymery CeraPUR® zajišťuje tuto vlastnost a rozhodujícím způsobem tak přispívá k vysoké úrovni nepropustnosti.

tesnost

Těsnost

Zejména v případě dynamicky zatěžovaných těsnění může stupeň těsnosti pěnové hmoty záviset mimo jiné na následujících vlastnostech:

  • kompresi
  • pevnosti v roztržení
  • uzavřenosti buněk

Materiál ke stažení

Zde najdete další informace a soubory ke stažení o těsnicích systémech CeraCon.

CeraCon Sealing systems EN

Brochure: CeraCon Sealing systems
Innovative single-component foam sealing technology

Další materiály ke stažení ve více jazycích najdete u výrobce CeraCon.

Potřebujete další informace? Zavolejte nám nebo napište