Pěnová technika

Flexibilní, jednoduché, spolehlivé: systémy dávkování pěny CeraFLOW®

Nikdy předtím nebyla těsnicí pěna tak nekomplikovaná a čistá jako dnes – bez chemické reakce, doby zpracovatelnosti, oplachování nebo zkušebních výstřiků. Umožňují to jednosložkové tmely (polyuretanové nebo silikonové) a naše pěnová technologie CeraFLOW®, která je plně zaměřena na výhody pro zákazníky. Princip (viz obrázek níže): Jednosložkový těsnící materiál se čerpá přímo z nádoby do systému CeraFLOW® a tam se mísí se stlačeným vzduchem.
Smykové síly vytvářejí rovnoměrnou, velmi jemnou pěnu. Její měkkost lze regulovat množstvím vzduchu – dle Vašeho přání a použití. Pak je pěna vedena ventilem využívající proces FIPFG, přesně dávkovaná a nanášená na součást. Teprve nyní tmel tvrdne. Může tedy zůstat v systému velmi dlouhou dobu, aniž by zatvrdla.
CeraFLOW® Vám nabízíme v různých standardizovaných verzích, podle toho, zda to musí být provedeno rychle, chcete vyrábět pouze malé těsnící korálky, např. jako náhradu za O-kroužky, nebo chcete realizovat velkoobjemovou aplikaci, například na dveřích rozvaděče. A samozřejmě pro vás také vyvíjíme individuální řešení automatizace. Sdělte nám své požadavky.

princip_vyroby_peny

Princip systému. Použití dvou dávkovacích válců zajišťuje nepřetržitý provoz. Nicméně úroveň dostupnosti ≥ 70 % je zaručena pouze s jedním dávkovacím válcem.

Nejdůležitější výhody na první pohled

 • Mechanický proces pěnění bez doby zpracovatelnosti, oplachování nebo zkušebních
  výstřiků
 • Plynule nastavitelná měkkost pěny
 • Krátké doby spouštění
 • Nízké nároky na údržbu
 • Vysoká dostupnost systému díky rychle výměnným jednotkám

Správný systém dávkování pěny pro každou výzvu

sudove_cerpadlo

Sudové čerpadlo

Jednosložkové těsnící materiály jsou dodávány v sudech o hmotnosti 20 kg (obrázek) nebo 200 kg. Polyuretanová hmota je zaváděna do systému pomocí ucpávkového deskového čerpadla, které odpovídá velikosti nádoby.

dvousudova_stanice

stanice pro dva sudy

Pro nepřerušovanou výrobu lze také spojit dvě čerpadla s přepnutím napájení. Jedná se o dvousudovou stanici pro příjem 2x 200 kg materiálu.

vymenna_jednotka

Rychlá výměnná jednotka

Okamžité obnovení výroby a optimalizaci nízkých požadavků na údržbu umožňují zásuvné, rychle výměnné jednotky na rolovatelném nosiči.

  upgrade_jednotka_pro_davkovaci_valce

  Upgradovací sada pro dávkovací válce

  Model CeraFLOW® Mono je standardně vybaven pouze jedním dávkovacím válcem, který lze později upgradovat. To umožňuje plynulé dávkování pěny. Kromě druhého dávkovacího válce se upgrade kit skládá z dalšího servomotorového pohonu včetně elektronického ovladače – CeraFLOW® Mono se stává dvojicí.

   Materiál ke stažení

   Zde najdete další informace a soubory ke stažení o těsnicích systémech CeraCon.

   CeraCon Sealing systems EN

   Brochure: CeraCon Sealing systems
   Innovative single-component foam sealing technology

   Další materiály ke stažení ve více jazycích najdete u výrobce CeraCon.

   Potřebujete další informace? Zavolejte nám nebo napište